Tasarım

tasarim-1EV-SA deneyimli mimarları tarafından hazırlanan tasarımlarda kullanıcı ergonomisini ve İsteklerini ön planda tutmaktayız. Hazırlanan tip projelerle ihtiyacınıza cevap verebileceğimiz gıbi sizin için özel tasarlanmış projelerde üretebiliriz.Bütün projelerin dinamik ve statik analizleri;

  • Afet Bölgelerinde Yapılacak Yapılar Hakkında Yönetmelik (1997 Deprem Şartnamesi),
  • AISI – LFRD 1996 EDİTION; AISI (American Iron and Steel Institute) Soğuk şekil verilmiş çelik yapı elemanları boyutlandırılması standardı (Specifıcation For The Design of Cold Formed)
  • TS 648 Çelik Yapıların hesap ve yapım kuralları.
  • TS 498 Yapı elemanlarının boyutlandırıİmasında alınacak.

tasarim-2Hafif çelik yapılarda duvar panelleri düşey taşıyıcı olarak hesaplanır. Bütün bina yüzeyinde bulunan OSB paneller duvar taşıyıcı elemanlarında yanal burkulma boylarını kısıtlar ve elemanların deprem ve rüzgar etkisinde birlikte çalışmasını temin eder. Döşeme düzlemlerinde bulunan OSB panel kaplamaları kat rİjitleştiricİsİ olarak görev alır. Deprem ve rüzgar yüklerinin etkileri, çapraz bağlantı elemanları kullanılarak teşkil edilmiş duvar panelleri ile karşılanır.

Oluşturulan bütün panellerin ısı yalıtım değerleri TS825 Bina Isı Yalıtım Kurallarına göre tetkik edilir.

Üretim

uretim-1Tesislerimizde üretilen yapı profilleri sıcak daldırma teknolojisi İle üretilmiş galvaniz saçların soğuk şekillendirilmesi İle mamul haline getirilir.

EV-SA imal edilecek binalara ait tasarım ve hesapların teknik ofisimizden çıkması İle; üretim tesislerimizde yer alan bilgisayar kontrol sistemli makinelerimize binayı oluşturan her bir profilin geometrik özelliklen işlenerek sıfır hata İle üretime başlanılmış olur.

uretim-2Profil kesitleri 0.5 mm İle 3.0 mm arası kalınlıklarda ve U, C, L, Z şekillerindedir. Montaj sırasına göre oluşturulan duvar, tavan ve çatı panellerinde profil birleşimleri, perçin ve vidalarla sağlanır. Profillerde tesisat boşlukları projede Ön görülen noktalarda otomatik makine tarafından delinİr. Bu sayede kullanılacak profillerin her birine gereksiz delik açılması, dolayısıyla dayanım kaybı önlenmiş olur.
EV-SA şantiye ortamında hiçbir şekilde profil kesilmesine, tadilatına gerek kalmaz.

Üretim tesislerimizde sadece bina karkası oluşturulmaz. Binanızda kullanılacak bütün Pvc ve alüminyum pencere ve kapı üniteleri , panjur sistemleri, izolasyon ve yalıtım İçeren yapı kimyasalları iştirak firmaları tarafından imal edilir.

Montaj

montaj-1EV-SA uzman montaj ekipleri binanızın yapımını maksimum altmış günde gerçekleştirir. Şantiye mahalline gelmiş olan hazır duvar, döşeme, çatı panelleri ile bina karkası minimum işgücü ve zamanda kurulur.

Montaj sırasında hiçbir şekilde kaynak ve kesim İşlemine gerek kalmamaktadır. Panellerin temel birleşimlerinde, firmamızca üretilen galvaniz kaplanmış aksesuarlar ile ankraj yapılmaktadır. Panel birleşimlerinde özel cıvatalar kullanılmaktadır.

Fabrikada ki üretim aşamasında bütün tesisat delikleri açıldığından işçilikten tasarruf sağlanmaktadır. Bütün dış cephelerin OSB panellerle kuşatılması , su ve ısı izolasyonlu kaplamaların yapılması, elektrik, temiz su, pis su, ısıtma ve soğutma tesisatları, iç duvarların alçı panel kaplanması, pencere ve kapı ünitelerinin montajı, mermer ve seramik kaplanması, boya yapılması işlerinin her biri konularında uzmanlaşmış EV-SA ÇELİK YAPI SİSTEMLERİ montaj ekipleri tarafından gerçekleştirilmektedir.