Sizde evinizde şömine karşısında uzanmak, ateşi izlemek, ateşle dans etmek, ateşle düşünmek ve ateşle ısınmak, keyif dolu saatler yaşamak istemez misiniz?

Dış giydirmelerde; mermer, ahşap, metal, taş, tuğla ve daha birçok seçenek sunulmaktadır. Her zevke uygun olarak tasarlanan şömineler Odunun yanması için gerekli olan alttan kül veren ve temizlik kolaylığı sağlayan kül çekmecesinin olmasıdır.

Şömineniz yandıktan kısa bir süre sonra özel alaşımlı iletken döküm gövde ısı odasında sıcaklığı 400 °C ye kadar çıkarır. Burada bulunan hava ısınarak yükselmeye başlar ve menfezden dışarı çıkar. Yanma süresince bu sirkülasyon devam ederken seramik cam sayesinde ışıma yoluyla ısıtma başlar ve haznenin ısı ayarları ile sıcaklığı azaltıp arttırabilirsiniz. Yanma haznesi içinde bulunan alev kırıcı sayesinde alevi çevirerek defalarca yakar ve tam yanma sağlanarak yakıttan maksimum verim alınırken bacadan çıkan gazlar doğaya zararsız hale gelmiş olarak atılır. Kısık durumda iken 6 saat sürekli yanma sağlanır ve daha az odun ikmali yapılır.

750 °C ye kadar dayanabilen vitroseramik cam sayesinde şömine ile mekan arasındaki ilişkiyi keserek kıvılcım sıçraması, koku ve kirletme gibi sorunları düşünmeden günlük yaşantınızı sürdürebilirsiniz.