Hafif Çelik Sistem Yapılar

DUYURU :    

Aşağıdaki il ve ilçelerde yeni ekiplerimiz oluşturulmuştur.

Ankara, İstanbul, İzmir, Bursa, Antalya, Bursa, Tekirdağ, Edirne, Silivri, Şile, Çatalca, Sakarya, Kocaeli, Düzce, Karabük, Zonguldak, Sinop, Çorum, Kayseri, Konya, Mersin, Muğla, Balıkesir, Çanakkale, Tuzla, Pendik, Kartal, Karasu, Ağva,

BASINDA BİZ,

(HÜRRİYET GAZETESİ ÇELİK YAPILAR ÖZEL SEKTÖR EKİ)

Galvenizli hafif çelik sistem evler, Amerika’da 50 yıldır, Avrupa’da 30 yıldır ve Türkiye’de son 10 yıldır kendini kanıtlamış bir yapı tekniğidir…

Dünya yapı endüstrisindeki son gelişme ve teknolojileri yakından takip eden Ev-Sa, konularında uzman mühendis ve mimar kadroları ile ülkemiz insanlarının ihtiyaçlarını ve deprem riskini göz önünde bulundurarak, yapımı kolay, maliyeti düşük, deprem için tam güvenli ve kullanıcı için konfor düzeyi yüksek yapı inşa etmeyi hedeflemektedir. Hafif çelik yapı sistemli müstakil konutların lüks olmaktan çıkıp ülkemiz için bir gereklilik olduğunu ve insanımızın daha konforlu bir hayata sahip olmasının bir hayal olmadığına inanan Ev-Sa, bu amaç doğrultusunda çalışmalarını sürdürmektedir.

Yüksek standartlarda kaliteli malzeme kullanarak, konforlu ve güvenilir seçenekler sunan, teknolojisi üstün bir ev markası olan Evsa’nın üretim tesisi imalatını 10000 m2 si açık 2500 m2 si kapalı alanda sürdürmektedir. Çözüm ortakları ile birlikte ayda ortalama 2000 ton imalat yapabilme özelliği ve 14 ayrı hattan oluşan imalat makina parkı ile sektörde lider gösterilen konumdadır.

Üretim tesislerinde günde 12 ev panel olarak üretilebilmektedir. 45 gün gibi kısa bir sürede tamamlanabilen çelik konstrüksiyon konutlar; tek katlı, iki katlı, ikiz yapılardan oluşuyor.

Nerelerde kullanılıyor?

Ev-sa hafif çelik yapı profiller kullanarak

Tek kattan üç kata kadar müstakil konutlar,

Villalar, bağ evleri,

Köy evleri,

Okul ve yurt binaları,

Kooperatifler,

Ticari yapılar,

Fabrika yapıları,

Mevcut yapılara ilave katlar,

Şantiye ve müştemilat binaları  imal ve inşa edebilmektedir.

Tesislerimizde yılda 150 m2 lik 1600 konut üretimi yapılabilmektedir.

Çeliğin avantajları:

SAĞLAMDIR

En büyük doğal afet olan deprem riskine karşı EV-SA ,aynı büyüklükte betonarme yapıdan çok daha sağlamdır. Toplam yapı ağırlığının betonarme binadan yaklaşık % 80 hafif olması nedeniyle yanal deprem yükleri büyük oranda azalır. Deprem korkusu hayatınızdan çıkar.

HIZLIDIR

EV-SA’inde 150 m2’lik bir binanızın hafriyat aşamasından anahtar teslim durumuna geliş süresi sadece 60 gündür. Aynı büyüklükte betonarme binanın yapım süresi ise 8 aydır.

HATASIZDIR

EV-SA’nde binanızı oluşturan taşıyıcı panellerin tamamı bilgisayar kontrollü üretim tesislerimizde imal edildiğinden hata payı yoktur. Sistem, üretimin her aşamasında kalite kontrolüne imkan sağlar.

UZUN ÖMÜRLÜDÜR

EV-SA’nde kullanılan bütün profiller yüksek çinko kaplamalı galvaniz malzemeden üretilmiştir. montaj sırasında uygulanan üstün izolasyon tekniği sayesinde yapınızın uzun ömürlü olması sağlanır.

CAZİPTİR

EV-SA deprem bölgeleri için vazgeçilmez yapılar sunar. Kırılma, çalışma, dönme, çatlama yapmaz. Çelik yapının topraklama özelliği sayesinde yıldırım riski taşımaz.

SORUNSUZDUR

EV-SA’nde inşaatlardaki belirsizlikler, sürekli uzayan yapım süreleri, maliyet artışları, kalifiye eleman sıkıntısı ve benzeri sorunlar yoktur.

EKONOMİKTİR

EV-SA’nde tasarım aşamasında fiyat, malzeme kalitesi ve marka bellidir. Hiç bir şekilde sürpriz ile karşılaşmazsınız. İnşaat süresinin kısalığı size finansman kolaylığı sağlar.

SAĞLIKLIDIR

EV-SA’nde yüksek ısı ve ses yalıtımı sağlar, su ve korozyondan binanızı tecrit eder. Yangın güvenliği üst seviyededir.

EV-SA Yapım Tekniği Nedir?

EV-SA, hafif çelik bükme profil ile oluşturulan panelize taşıyıcı sistem ile inşa edilmektedir.

EV-SA Yapılarında Kullanılan Malzemeler İthal mi Ediliyor?

Hayır. EV-SA yapılarını oluşturan galvanizli sac, uluslararası standartlarda Türkiye’de mevcuttur. Tüm profil bükme işlemi yine Türkiye’de yapılmaktadır. Kullanılan vida, bulon ve diğer bağlantı elemanları, standartlarına uygun olarak Türkiye’de üretilmektedir. Bunun yanısıra dış cephe kaplaması, çatı kaplaması ve diğer malzemeler Türkiye’den temin edilebilmektedir.

EV-SA Çelik Yapı Sistemleri Betonarmeye göre Daha mı Güvenlidir?

Evet. EV-SA çelik evleri, betonarme yapılara göre daha hafif olduğu için, deprem kuvvetine daha az maruz kalmaktadır. Çelik yapı elemanları, betonarme gibi kırılgan olmayıp, sünek bir davranış gösterdiği için, deprem kuvvetine daha dayanıklıdır. EV-SA evleri, deprem ve rüzgara karşı Türkiye deprem şartnamesi ‘ve uluslar arası şartnamelerin gereklerine göre tasarlanmıştır.

EV-SA Çelik Yapı Sistemlerinin Ömrü Ne Kadardır?

EV-SA evlerinde kullanılan kaplama malzemeleri, üretici firmanın verdiği garantiye sahiptir. Çelik konstrüksiyon için yapılan tasarım hesapları, tüm diğer binalarda 60 yıllık ekonomik ömür düşünülürken çelik sistemde 200-300 yıl düşünülmektedir.

İstenilen Her Yere Ev Yapabiliyor musunuz?

Gerekli imar prosedürlerine uygun olduğu sürece, yurtiçi ve yurtdışında istenilen her yere ev yapabilmekteyiz.

Kapı ve Pencere Doğramaları Nasıl Yapılıyor?

İsteğe göre PVC, ahşap, alüminyum, demir doğrama vs. istenilen her tür kapı ve pencere doğraması uygulanabilmektedir. isteğe göre pencerelere panjurda eklenebilmektedir.

EV-SA Evleri İçin Nasıl Garanti Veriyorsunuz?

Kullanılan malzemelerin garantisi, üretici firma tarafından verilmektedir. Çelik ise Erdemir Demir Çelik Fabrikası’nın uluslararası garantisine sahiptir. EV-SA, evinizin üretim ve montaj hatalarına karşı yürürlükteki mevzuat çerçevesinde garanti vermektedir.

EV-SA Sistemi Sadece Belli Tip Projelerde mi Kullanılabilir?

Hayır. EV-SA konut sistemleri ile çok farklı projelerde kolaylıkla uygulanabilir. Dilerseniz EV-SA projelerinden birisini beğenebilir, yada isteklerinize göre farklı bir proje çizdirebilirsiniz. Bunlarla beraber isterseniz sizin getireceğiniz mimari projede uygulanabilir.

Evi Sadece Anahtar Teslimi mi Almak Zorundayım, Zorunlu Değilsem Satın Alabileceğim Aşamalar Nelerdir?

EV-SA de standart bir uygulamayı tercih etmek zorunluluğu yoktur. Konutu isterseniz her şey dahil olacak şekilde anahtar teslimi alabilirsiniz, isterseniz kaba şeklinde teslimatta talep edebilirsiniz.

Evin Temelini Kendim mi Yapmak Zorundayım?

Hayır. Evinizin temelini isterseniz kendiniz yapabileceğiniz gibi dilerseniz evin temel su başmanına kadar, projelendirilip EV-SA tarafından yapılabilmektedir.

EV-SA Tarafından Yapılan Evlerin Maliyeti Ne Kadardır?

EV-SA evlerinin fiyatları, sizin seçeceğiniz kaplama malzemelerine göre belirlenmektedir. Eviniz, aynı kalitedeki betonarme bir evde daha ekonomik olacaktır.

Sonradan Kat ve Oda İlavesi Yapılabiliyor mu?

Hayır. Yatayda, EV-SA Konut Sistemleri, EV-SA kontrolünde olmak suretiyle oda ilavesi yapılabilmektedir.

EV-SA Evleri Kaç Katlı Olabilir?

Mimari uygunluğa göre 4 kata kadar mümkündür. En uygun ve ekonomik çözümlere ise 2-3 katta ulaşılmaktadır.

 

EV-SA Çelik Sistemleri Sadece Konut Tipi Yapılarda mı Uygulanabiliyor?

Hayır. Az katlı ticari yapılarda ve küçük ölçekli sanayi yapılarında da kullanılmaktadır. Ayrıca EV-SA çelik sistemi, geçici konutlar, şantiye binaları,ön üretimli prefabrik konut ve çok katlı yapılar için rahatlıkla kullanılabilmektedir.

Evin Büyüklüğü Ne Kadar Olabiliyor?

Evinizin büyüklüğü tamamen size bırakılmıştır. EV-SA teknolojisi, 40m2 büyüklüğündeki konuttan, 450m2 büyüklüğündeki villaya kadar her büyüklükte eve rahatlıkla uygulanabilmektedir.

Bir Evin İnşaatı Ne Kadar Zamanda Bitiyor?

Ruhsat alındıktan ve temel betonu tamamlandıktan sonra 45gün içerisinde tamamlanıp teslim edilmektedir.

Kullanılan Malzemeler Standartlara Uygun mudur?

EV-SA evlerinde uluslar arası (AlSI, ASTM, ISO, ve DIN) standartlarına. v.e.. TSE’ye uygun malzeme üreten ve satan firmalardan malzeme temini yapılmaktadır.

Evimi İleride başka Bir Yere Taşıyabilir miyim?

Hayır. İnşa edildikten sonra sökülüp, başka bir yere taşınması mümkün değildir.

Ev Yapıldıktan Sonra Duvarlarının Yerlerinde Değişikli Yapabiliyor muyum?

Sadece taşıyıcı olmayan bölme duvarlarda, EV-SA onayı dahilinde değişiklik yapılabilmektedir.

Isıtma Mekanik ve Elektrik Tesisatı Nasıl Olmalıdır?

Isıtma sistemi olarak kombi, bulunduğunuz yere göre doğalgaz, LPG veya akaryakıt kullanılabilir, radyatörlere pompalama sistemiyle bacalı yapılan soba ile de tüm binanın ısıtma sorunu giderilebilmektedir. Mekanik ve elektrik tesisat boruları, duvar ve tavan içerisinde proje aşamasında belirlenerek sorunsuz şekilde monte edilebilmektedir.

Sonradan iç ve Dış Kaplamasında Değişiklik Yapılabiliyor mu?

Evet, isterseniz iç ve dış kaplamasında değişiklikler yapılabilmektedir.

Sonradan İlave Kapı ve Pencere Açmak Mümkün mü?

EV-SA’in değerlendirmelerinde taşıyıcı sisteme zarar vermeyecek ve zayıflatmayacak şekilde kapı ve pencere açılabilmektedir.

Şömine ve Barbekü Yapılabiliyor mu?

Evet, şömine ve barbekü, çelik taşıyıcı sistemin etkilenmemesi için gerekli ısı yalıtımı uygulanarak yapılabilmektedir.

Çok Soğuk veya Sıcak İklimde Yaptıracağım Evin Yalıtımı Nasıl Olacak?

Isı yalıtım özellikleri, evinizin yapılacağı yerin iklim özelliklerine göre hesaplanmakta ve duruma en uygun yalıtım malzemeleri kullanılmaktadır.

Ödemelerde Nasıl Bir Kolaylık Sağlıyorsunuz?

Firmamızın çalışmakta olduğu bankalar ile olan anlaşması çerçevesinde müşterilerimize kredi olanağı ve %50 Peşin kalan 2 ay vadeli çek ile ödeme imkanı sağlamaktayız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir